Autor:
Yirka
Přidáno:
26/06/2008 v 09:14:30
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
23/02/2009 v 12:24:11

Zobrazeno: 9708x Hodnocení: 2.79 Hodnoceno: 817x
1 2 3 4 5

Český název: Perleťovka brazilská
Latinský název: Geophagus brasiliensis


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika, Brazilie
Maximální velikost: 20cm
Vhodná teplota: 19 - 25 °C
Potrava: Všežravá rybka
Doporučené PH: 6,5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 10 °dGH
Agresivita: Pouze v období tření
Charakteristika: Je to nádherná ryba. Vzhledem k velikosti doporučujeme chovat pouze s většími rybami v nádrži odpovídající velikosti. Vyžaduje pravidelnou výměnu vody, je teritoriální. Jedná se o atraktivní rybu. Její chov je v akváriu snadný. Dá se chovat i se sumečky.
Pohlavní dimorfismus: Jako u většiny cichlid rozeznatelné jen v období tření. V době tření odhánějí veškeré ryby.
Rozmnožování: Samice klade více než 500 jiker na starostlivě očištěné kameny. Jikry hlídá hlavně samice, samec jen výjmečně. Po vylíhnutí (cca 3 dnech) jsou rodiče starostlivými opatrovníky. Samice přemístní jikry do předem připravené jamky, kterých vykope několik a často potěr stěhuje.

V inzerátech: cichlidy


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.drpez.org/Perleťovka brazilská

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pekoltie sp. L147 Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Perleťovka čertovská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Přísavník tečkovaný L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Perleťovka Geophagus daemon     Editovat článek     Přidat fotku


U dospělých ryb se dá pohlaví rozlišit jednoduše,podle velikosti a stavby těla.Samec bývá větší a má robustnější stavbu hlavy.Na fotce je samec.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby