Autor:
Vašek
Přidáno:
05/01/2009 v 16:11:42
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
08/02/2009 v 18:06:43

Zobrazeno: 7422x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 786x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Pekoltie sp. L134
Latinský název: Peckoltia sp. (L134)


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: Brazílie
Maximální velikost: 10 - 12 cm
Vhodná teplota: 25 - 29 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 5,5 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 1 - 16 °dGH
Agresivita: Mírumilovný
Charakteristika: Má rád úkryty, velké akvárium, kořeny a jeskyňky.Zbarvění je proměnlivé,pruhy nemuí být jen pravidelné.
Pohlavní dimorfismus: Samec má více chloupků ze stran těla.
Rozmnožování: Pár se vytře do jeskyňky. Jikry jsou 2-2,5mm dlouhé a nažloutlé.Po 6 dnech se vylíhne a po 10 rozplave.Samec co o potěr pečoval,nepřijímá potravu až do rozplávaní potěru.Odchov plůdku je náročný.Kritické jsou hlavně 3 týdny po rozplávaní.V nádrži je nutno měnit vodu,až 50 percent denne,vždy za čerstvou a ze stejnými parametry.Plůdek se krmí několikrát za den.


Tato fotografie pochází ze stránek http://flickr.comPekoltie sp. L134


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pekoltie neposkvrněná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pekoltie sp. L147   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pekoltie essequibská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pekoltie sp. L147     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby