Autor:
Salonka
Přidáno:
17/02/2009 v 21:31:15
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
30/04/2009 v 09:39:57

Zobrazeno: 4790x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 737x
1 2 3 4 5

Český název: Patetra třípruhá
Latinský název: Neolebias trilineatus (Nannaethiops tritaeniatus)


Čeleď:Trnobřichovité - Citharinidae (Patetrovití)
Původ: řeka Kongo (Zair)
Maximální velikost: 3,3 - 4 cm
Vhodná teplota: 23 - 26 °C
Potrava: Masožravá
Doporučené PH: 6,2 - 6,3
Doporučená tvrdost vody: 10 - 15 dGH
Agresivita: klidná, hejnová ryba
Charakteristika: Je to plachá ryba.Tělo je protáhlé, hřbet hnědavě olivový s tmavě lemovanými šupinami. Břicho je stříbřité až zlatavé. Podél boků probíhají 3 podélné pruhy.
Pohlavní dimorfismus: Samička je větší, dorůsta do vělikosti asi 4 cm. V období tření má samec červený pruh po bocích, který je v tuto dobu nejintentivnější. Při chovu v hejnu je tento červený pruh výsadou dominantního samce. Samička je v této době celá zlatolesklá. Pohlavně dospívají ve věku 6 - 9 měsíců.
Rozmnožování: Třou se v párech. Pro tření je potřebný klid a dostatek potravy. Jikry (150 - 250 ks) chovný pár odkladá do drobnolistých rostlín.


Tato fotografie pochází ze stránek http://salmlernetz.dePatetra třípruhá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Patetra Tinantova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Patetra velká (Patetra proužkovaná)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Patetra Gabunská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Nimbochromis fuscotaeniatus     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby