Autor:
Horac
Přidáno:
02/11/2007 v 16:32:21
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7301x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 801x
1 2 3 4 5

Český název: Patetra kamerunská
Latinský název: Neolebias ansorgei (Micraethiops ansorgii)


Čeleď:Trnobřichovité - Citharinidae (Patetrovití)
Původ: centrální a západní Afrika
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 23 - 28°C
Potrava: masožravé - drobná živá potrava
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 3 - 10°dGH
Agresivita: ve společnosti rybek jiných bývá plachá a bojácná
Charakteristika: Jsou citlivé na příliš čerstvou vodu, proto je k její výměně potřeba voda odstátá a upravená.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou mnohem intenzivněji zbarveni. Samičky jsou plnější v bříšku a v době tření jsou v nich proti světlu vidět jikry.
Rozmnožování: Vytírají se nad vodními mechy nebo rašelinou. Třou se v intervalech - samička vypudí asi 5 - 10 jiker v každém třecím aktu. Celkem jich je až 300 kusů. Rodiče jikry ani potěr nepožírají, přesto se doporučuje je odlovit do jiné nádrže. Potěr se líhne asi do dne. Do rozplavání (asi za týden) visí plůdek u hladiny. pak se zdržuje v blízkosti dna a přijmá drobnou živou potravu. Malé rybky rostou celkem rychle a pohlavně dospívají už po 6 - 7 měsících.


Patetra kamerunská


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Patetra jednopáskovitá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Patetra malá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec čtyřtrnný L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Patetra Gabunská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby