Autor:
Salonka
Přidáno:
01/02/2009 v 14:23:04
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
02/02/2009 v 00:49:48

Zobrazeno: 3961x Hodnocení: 2.81 Hodnoceno: 708x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Paslizoun stříbřitý
Latinský název: Clinitrachus argentatus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Clinidae (Paslizounovití)
Původ: Portugalsko, Maroko, Atlantik
Potrava: Ústřice, měkkýši
Agresivita: Neagresivní
Charakteristika: Jeho tělo bývá hnědé, zelené, žluté s tmavým příčným pruhováním a bílými skvrnami a proužky. Jeho zbarvění závisí a mění se v souladu s podkladem, na němž se zdržuje. Jeho tělo je pokryto šupinami. Hlavu má zašpičatělou jako ostronos. Žije v mělké vodě od 10 cm do hloubky asi 1m. Pohybuje se málo, málo i plave, spíše se plazí a šplhá pomocí bříšních ploutví nebo hadovitými pohyby se proplétá houštinami řas. Má vyvinuty pouze dvě hřbetní ploutve, první, která je podepřena třemi trny, má krátkou a druhou, která probíhá po celém hřbetě, má dlouhou.
Rozmnožování: Tře se na chomáč řas. Jikry jsou přichyceny k substrátu dlouhými vlákny a snůšku až do vylíhnutí mladých hlídá samec.


Paslizoun stříbřitý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Parmovec žlutopruhý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Perutýn dvouskvrnný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Štětičkovec špičatohlavý (Štetičkovec tečkovaný) L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Sleď obecný     Editovat článek     Přidat fotku


tuhle rybu mam doma a nedoporucuji protoze je narocna! :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby