Autor:
Salonka
Přidáno:
14/02/2009 v 20:36:17
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5199x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 782x
1 2 3 4 5

Český název: Parmovec velkozubý
Latinský název: Cheilodipterus macrodon


Čeleď:Apogonidae (Parmovcovití)
Původ: Rudé moře, Maledivy, Srí Lanka
Maximální velikost: 24 cm
Potrava: Zooplantkton, ryby
Charakteristika: Jeho základní zbarvění je hnědé, po bocích má 7 - 8 podélných bělavých pruhů. Tělo má vysoké, zploštělé ze stran, nebo vřetenovité. Oči jsou velké a ústa hluboko zaříznutá. Má dvě hřbetní ploutve. Žije v hloubce 5 - 40 m. Je to samotářská ryba. V mládí plave v hejnů, v dospělosti je samotář. Ve dne je k vidění jen vzácně. V noci je její zbarvení šedé, což ji činí neviditelnou. Ve dne se skrývá v úkrytech či jeskyních.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají větší hlavu než samice. Samice jsou celkově menší.
Rozmnožování: O jikry, které mají dlouhá vlákna, jimiž jsou navzájem přichyceny, se stará samec a až do vylíhnutí malých je nosí v tlamě.

V inzerátech: Krunýřovec síťovaný


Tato fotografie pochází ze stránek http://flickr.comParmovec velkozubý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - parmoun siamský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parodon nosatý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Charax rupununi L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička modroocasá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby