Autor:
Dadka21
Přidáno:
08/09/2008 v 01:03:43
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
16/02/2009 v 21:08:06

Zobrazeno: 6761x Hodnocení: 2.77 Hodnoceno: 788x
1 2 3 4 5

Český název: Parmovec příčnopruhý
Latinský název: Sphaeramia nematoptera


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Apogonidae (Parmovcovití)
Původ: Indický a Tichý oceán,Pacifik,Jáva,Austrálie
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 26-28°C
Potrava: živá, náhradní
Doporučené PH: 8,3-8,4
Salinita: 1,023 - 1,027 g/cm3
Agresivita: mírumilovná, plachá, hejnová rybka
Charakteristika: Je to vhodná ryba i pro začátečníky. Má neobvyklý tvar. Na růžovohnědém podkladě této rybky vystupuje uprostřed těla svislý tmavší pruh. Od pruhu po ocasní ploutev je tělo zdobené červenohnědými tečkami. Má červené oko. Tato mírumilovná rybka je najaktivnější po zapádu slunce, když si hledá potravu. Může se chovat s bezobratlými. Patří do středního patra akvária. Nádrž je vhodná s objemem kolem 200 - 300 l, kde bude dostatečně silné proudění vody. V nádrži je nutno vytvořit napodobeniny útesů a skal, kde se tato ryba bude citit v bezpečí. Mladí jedinci mají jiné zbarvení než dospělí. Mladé rybky mají drobné skvrny, jsou podstatně světlejší. Dospělé ryby jsou výrazně barevné, také skvrny mají barevnější.
Pohlavní dimorfismus: Obtížně rozlišitelné.
Rozmnožování: Je to tlamovec. Samec nosí jikry v tlamce asi jeden týden. Malé, asi 3 mm velké rybky, se živí planktonem. Odchov není jednoduchý, hlavně pro drobnost potěru.

V inzerátech: Prodám Mečovky zelené - Xiphophorus hellerii


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.saltwaterfish.comParmovec příčnopruhý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Parmovec poskvrněný Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Parmovec průsvitný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Mořan zlatý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Soltýn barakuda     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby