Autor:
Yirka
Přidáno:
26/06/2008 v 16:48:13
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
04/11/2008 v 19:36:45

Zobrazeno: 6837x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 775x
1 2 3 4 5

Český název: Parmička Schwanenfeldova
Latinský název: Barbodes Schwanenfeldi


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Jihovýchodní Asie
Maximální velikost: 25 - 30 cm
Vhodná teplota: 22 - 25 °C
Potrava: Všežravec, upřednostňuje větší podíl rostlinné složky
Doporučené PH: 6,5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 12 °dGH
Agresivita: Klidná ryba
Charakteristika: Nenáročná ryba stříbrnooranžové barvy, vzhledem k velikosti nutno chovat ve velké nádrži. Je družná, vyžaduje lehce kyselou vodu a akvarijní rostliny s jemnými listy. Je dobrým skokanem, vyžaduje přikrytou nádrž.Rybka ma velke vyrazne supiny.Trojuholnikova chrbtova plutva ma konkavny okraj a na dospelych rybach je oranzovocervena so sirokym ciernym lemom.Podobne sfarbene ale s belavym lemom brusne plutvy a analna plutva.Chvostova plutva je len slabo cervenkasta ma vsak pekne tmavo konturovane vrchne a spodne luce.
Pohlavní dimorfismus: Velmi těžko rozeznatelný.
Rozmnožování: K úspěšnémum odchovu je třeba 2 samce na 1 samici a hormonální podporu. V akvarijních podmínkách zatím nenamnožena.


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.net/Parmička Schwanenfeldova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička Schwanefeldova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička Singhova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička stříbřitá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka velkoploutvá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby