Autor:
Hanča
Přidáno:
01/09/2008 v 17:01:21
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
03/11/2008 v 10:43:04

Zobrazeno: 10251x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 834x
1 2 3 4 5

Český název: Parmička purpurová
Latinský název: Barbus nigrofasciatus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: JV Asie, Srí lanka
Maximální velikost: 5 - 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: kolem 7 - ale je hodně snášenlivá
Doporučená tvrdost vody: 10 - 25 °dGH
Agresivita: snášenlivá
Charakteristika: Mírumilovná, čilá rybka. Vhodná pro společenské akvárium. Ve svém přirozeném prostředí je zvyklá na výkyvy teplot. Je to rybka s vysokým tělem. Základní zbarvení je světlekrémové, někdy jemně zlatavé. Přes tělo přechází od hřbetu k břichu tři výrazné široké svislé pruhy. Čtvrtý pruh přechází přes oko a je většinou nevýrazný, podobně jako tmavá obruba na konci ocasu. Na šupinách se nachází mnoho zářivě lesklých skvrn. Rybka je náchylná na kožní parazity jako je Ichthyophthirius.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou větší červenější a zvláště pak při tření.
Rozmnožování: Pár přemíštěte do samostatné odchovné nádrže hustě osázené jemnolistými rostlinamy (měchýřka jávská), nebo s třecím roštem. Postupně zvyšujte teplotu až skoro k horní hranici. Ryby volně rozptylují jikry a také je hodně požírají, takže je nutné je hned po tření odlovit.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquabase.orgParmička purpurová


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička pruhovaná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička řádkoskvrnná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka melanympyx L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička třískvrnná     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby