Autor:
Yirka
Přidáno:
30/06/2008 v 07:05:18
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
17/04/2009 v 14:37:28

Zobrazeno: 9735x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 854x
1 2 3 4 5

Český název: Parmička páskovaná
Latinský název: Barbus lineatus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Malajsie, Indonésie
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 21 - 25 °C
Potrava: Všežravec,potřebuje i rostlinou potravu.
Doporučené PH: 6,0 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: do 10 °dGH
Agresivita: Mírná, někdy plachá rybka
Charakteristika: Velmi čilá hejnová rybka vyžadující dobře osázenou nádrž s volným prostorem pro plavání a dobrou filtrací. Nesnáší starou vodu, ve které jsou náchylné k oněmocnění tzv.infekční vodnatelostí.
Pohlavní dimorfismus: Samec je štíhlejší a má výraznější kresbu.
Rozmnožování: Ve velmi měkké vodě (5,5-6) a husté vegetaci do které jsou kladeny jikry. Třecí nádrž musí být větší, ale s nižším sloupcem vody (15- 25 cm) a zastíněná. Do reprodukční nádrže je také možno umístit třecí rošt.Chovný pár je vhodné pouštět do vytíračky navečer a přední stranu třeba zakrýt, aby rybky nebyli rušeny. Při samotném tření je aktivnější sameček, tlamkou ťuká do řitního otvoru samičky a pronásleduje ji. Rodiče jikry rádi požírají. Dospělé ryby odlovit hned po oplodnění jiker. Pro urychlení tření postupně zvyšujte teplotu asi o dva stupně.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.bollmoraakvarieklubb.org/Parmička páskovaná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička osmipruhá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička páskovaná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička černopásá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka melanympyx     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby