Autor:
Horac
Přidáno:
26/07/2007 v 13:40:36
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
19/04/2009 v 15:25:06

Zobrazeno: 25252x Hodnocení: 2.75 Hodnoceno: 1068x
1 2 3 4 5

Český název: Parmička nádherná
Latinský název: Barbus conchonius (Puntius conchonius)


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: severní Indie, Bengálsko, Asam
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 18 - 23°C
Potrava: všežravec, vždy je při chuti, nevybírá si
Doporučené PH: 6.5 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 7 - 15° dGH
Agresivita: mírumilovná, dobře se adaptující rybička
Charakteristika: Typickým znakem této rybičky je černá zlatě lemovaná skvrna na ocase. Nejpěkněji vybarvená je při nižší teplotě. Byla vyšlechtěna i dlouhoploutvá závojová forma. Musí se chovat v hustě rostlinami osázeném akváriu a voda se má filtrovat přes rašelinu. Pro chov postačí teplota vody 18 st.C, větší, dobře prosvětlená nádrž. Na dno použijeme hrubší písek. Jinak nenáročná, společenská rybka. Dožívá se 5 let i více.
Pohlavní dimorfismus: Samečci mají tělo zbarvené do růžova až do červena, špičku hřbetní plotve mají černou, hřbet zlatý a ploutve narůžovělé. Samičky jsou méně vybarvené (šedozeleně až zlatavě) a jejich ploutve jsou bezbarvé až mírně nažloutlé.
Rozmnožování: Tření probíhá ve spleti jemnolistých rostlin a to poměrně bouřlivě. Z jednoho tření bývá až 500 jiker, které samička klade na rostliny, některé ale spadnou na zem. Pokud rybky nejsou z akvária odloveny, často jikry, nebo aspoň jejich část sežerou. Mezi 30 a 48 hodinami se vylíhne plůdek.

V inzerátech: Koupím rybky z odchovů


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akvariumas.ltParmička nádherná

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička modroocasá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička obecná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Barbus bynni L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička cejlonská     Editovat článek     Přidat fotku


Jo a moc mirumilovna neni mam 4 a napadaji mi sumecka zralociho tak je asi nekomu daruju :-)


Me vybraly vsechny rostlynky bud mi je tahaj ven a nebo mi tam zustaly jen pahejly :-)


Pokud okusují jemnolisté rostliny, je to známka nedostatku rostlinné složky ve výživě. Stačí jim dát občas kousek okurky, pak si rostlin nebudou všímat.


Me v akvarku tato rybicka okusuje jemnoliste rostliny je to normalni chovani.Dekuji za odpoved.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby