Autor:
Batman
Přidáno:
15/03/2008 v 10:05:43
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9551x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 851x
1 2 3 4 5

Český název: Parmička indická
Latinský název: Barbus ticto (Puntius ticto)


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Indie, Srí Lanka
Maximální velikost: do 9 cm
Vhodná teplota: 15 - 24 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: nemá požadavky
Doporučená tvrdost vody: průměrná tvrdost
Agresivita: klidná hejnová rybka
Charakteristika: Je vhodným obyvatelem pro společenská akvária, pokud má dostatek prostoru pro plavání. Vyhovuje jí proudění vody. V menších akváriích se necítí dobře.
Pohlavní dimorfismus: Rozdíl lze vidět až u dospělých ryb, samička je větší a plnější. V době tření má sameček na trupu široký červený pruh.
Rozmnožování: V optimálních podmínkách v odchovné nádrži kde se teplota postupně zvyšuje. Požírají jikry,takže rodiče po nakladení ihned odlovit.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akvariumas.ltParmička indická

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička hongkongská (Zako japonský) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička indická žlutoskvrnná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička čtyřpruhá albín L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka žlutoskvrnná     Editovat článek     Přidat fotku


Může mi někdo potvrdit, ale je tato rybka shodná s rybkou pod názvem Parmička z Oděsy?Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby