Autor:
Batman
Přidáno:
15/03/2008 v 09:51:17
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
23/12/2008 v 21:11:44

Zobrazeno: 7437x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 855x
1 2 3 4 5

Český název: Parmička Everettova
Latinský název: Barbus everetti


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Jihovýchodní Asie (Singapur, Borneo)
Maximální velikost: v přírodě více než 13 cm, v akváriu až 9 cm
Vhodná teplota: 25 - 28 °C
Potrava: všežravci a velcí žrouti
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: do 12 °dGH
Agresivita: mírumilovné, hejnové rybky
Charakteristika: Je zapotřebí středně velké až velké akvárium, hodně prostoru pro plavání a husté okrajové osázení. Základní zbarvení rybiček je hnědé se zlatěrůžovým nádechem přechází do stříbřitého bříška. Boky zdobí několik tmavých skvrn. Parmičky Everettovi jsou nenáročné a odolní ryby.Jsou velice čilé , neustále reagují na dění kolem akvária. Jsou všežravé, přijímají i umělá krmiva. Nesmíme k nim do nádrže dávat ryby menších velikostí. I když nejsou vybaveny zuby, mají velice silný stisk v čelistech. Proto musíme dávat do nádrže ryby pouze přiměřené velikosti, které navíc nemají dlouhé ploutve. To je další nedostatek parmiček.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou plnější než samečci.
Rozmnožování: Je možno rozmnožovat v hojně osázeném, prostorném akváriu na slunném místě. Požírají jikry,takže rošt je nutný.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.zoo-logics.comParmička Everettova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička dvouskvrnná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička ghanská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Barbus eugrammus L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička pruhovaná     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby