Autor:
Rukavec
Přidáno:
06/02/2009 v 19:49:55
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4312x Hodnocení: 2.93 Hodnoceno: 731x
1 2 3 4 5

Český název: Parmička drobnohlavá
Latinský název: Osteochilus microcephalus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Borneo, Sumatra, Kambodža, Thajsko
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 24 - 26 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 10 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Robustní, silná parma, o kterou můžete jednoduše pečovat. Pokud se cítí dobře, její šupiny se krásně lesknou. Chovejte je v hejnu. Hodí se k jiným silným parmám. Dno by mělo být tmavé a písčité. Husté osázení při krajích a v pozadí. Potřebuje i hodně protoru k plavání. V její domovině je voda čirá a na dně se povalují kořeny a kameny.
Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička drobná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička duhová   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička Hasseltova (Tvrdoretka Hasseltova) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Arowana dvojvousá (Ostnojazyčnatec dvouvousý)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby