Autor:
Killer
Přidáno:
13/03/2008 v 21:51:53
Autor změny:
Rukavec
Naposledy změněno:
01/02/2009 v 09:30:06

Zobrazeno: 9348x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 758x
1 2 3 4 5

Český název: Parmička černoskvrnná
Latinský název: Puntius filamentosus (Barbus filamentosus)


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Indie, Srí Lanka
Maximální velikost: 17 cm
Vhodná teplota: 20 - 28 °C
Potrava: všežravec, raději má rostlinnou stravu
Doporučené PH: 5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 21 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Je to velmi čilá rybka, která produkuje velké množství detritu. Dospělí jedinci mají tvar typický pro mřenky. Mladé rybky jsou štíhlejší. Na zlatohnědých bocích má tři protáhlé skvrny. V dospělosti zůstává výrazná jen jedna nad anální plutví, ostatní se ztrácí. Tělo dospělých ryb je poměrně vysoké, žlutozelené se stříbřitým nádechem. První paprsky hřbetní ploutve samců jsou vláknitě protáhlé. Nemá fousky.
Pohlavní dimorfismus: V období tření samec výrazněji zbarvený, má vyšší hřbetní ploutev, která je zakončena vláknitými prolouženými paprsky. Skřele samečka jsou hnědočervené. Zbarvení dospělých rybek je na bocích stříbřité se zelenavým nádechem. Na boku ocasního násadce má rybka výraznou tmavou skvrnu.
Rozmnožování: Samička klade asi 250-350 jiker. Potěr se líhne za cca 48 hodin a po rozplavání ihned přijímá velké množství potravy.

V inzerátech: parmička černopruhá


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.transfish.de/Parmička černoskvrnná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička černopruhá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parmička červenoocasá (Labeo červenoocasé)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička příčnopruhá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička trpasličí     Editovat článek     Přidat fotku


Krásný den, nechováte někdo, nebo nevíte, kde by byly k dispozici tyto rybky? poptávám jak mládata, tak dospělé, 2-3 jedince.Jsem z ústí nad Labem. DěkujiSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby