Autor:
Rukavec
Přidáno:
07/02/2009 v 16:22:41
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
07/02/2009 v 18:50:18

Zobrazeno: 8052x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 961x
1 2 3 4 5

Český název: Parma obecná
Latinský název: Barbus barbus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 50 - 90 cm
Vhodná teplota: 10 - 20 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 18 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Tuto společensky žijící domácí studenovodní rybu chovejte v malých skupinách nejméně pěti exemplářů. V mládí je to zajímavá ryba do studenovodního pokojového akvária, ale brzy se musí přemístit do jezírka, protože dorůstá značné délky. Ve dne je většinou ve svém úkrytu z větví nebo kořenů. Krmí se za šera. Potřebuje dobře okysličenou vodu a její pravidelnou výměnu.
Pohlavní dimorfismus: Rozdíly v pohlaví jsou minimální, samci pomaleji rostou a nedožívají se vysokého věku. Větší ryby nad 50cm jsou samice.
Rozmnožování: Ke tření se shlukují do hejn a hledají mělká místa s kameny. Při bouřlivém třenbí kladou velké množství jiker (kolem 50000ks na kg ryby). tření probíhá v období květen-červen.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.jjphoto.dkParma obecná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parejnok elektrický Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Parma Wetmoreova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka velkoploutvá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička dvouskvrnná     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby