Autor:
Horac
Přidáno:
03/09/2007 v 14:18:33
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 16641x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 1011x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček vousatý
Latinský název: Corydoras barbatus


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Brazílie - od Ria de Janeira po Sao Paulo
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 26°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,2 - 8,0
Doporučená tvrdost vody: 3 - 24° dGH
Agresivita: klidná mírumilovná společenská rybka
Charakteristika: Je to největší příslušník rodu Corydoras. Existují dvě barevné formy, což asi souvisí s místem výskytu - rybky z oblasti Rio de Janeira jsou barevnější - hlavně samečci, kteří mají jasné zlatožluté síťování. Rády plavou a kvůli střevnímu dýchání potřebují přístup k hladině.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou barevnější, mají hodně protaženou hřbetní ploutev a na bocích přední části hlavy se nacházejí bradavky.
Rozmnožování: Ideální poměr samečků a samiček jejedna ku jedné. Před třením samička očistí místo, na které chce naklást jikry. Sameček se k samičce přimkne pomocí vousků. Samička potom vypustí několik jiker do "kapsičky", kterou vytvoří složením břišních ploutví. Oplodněné jikry samička lepí na místo, které vybrala, často ale také třeba na sklo akvária nebo listy. To se opakuje dokud se samička nevyprázdní. Rodiče jikry nežerou. Z počátku jsou jikry bílé, ale postupem času tmavnou do tmavohněda. Potěr se líhne asi za 6 dnů.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua-global.dePancéřníček vousatý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček vlnopruhý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček vousatý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček Baderův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček dvoupásý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby