Autor:
Evica39
Přidáno:
13/06/2009 v 16:36:48
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 10117x Hodnocení: 3.05 Hodnoceno: 806x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček venezuelský
Latinský název: Corydoras venezuelanus


Čeleď:Callichthyidae - pancéřníčkovití
Původ: Jižní Amerika - Venezuela
Maximální velikost: samička 6 cm, sameček 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 st.C
Potrava: nejlépe živá, přijímá i vločky, granule
Doporučené PH: 6,0 - 7,0
Doporučená tvrdost vody: do 10 dGH
Agresivita: mírumilovný
Charakteristika: Vyžaduje asi 50 - 100 litrové akvárium s čistou vodou, hustě osázené rostlinami, s různými úkryty. Dno má být z jemného písku, aby se zabránilo poranění tlamky a vousků. Chováme vždy v menších skupinách 6 - 8 ks.
Pohlavní dimorfismus: Samička je větší, robustnější jako sameček. Hřbetní ploutev je u samičky menší a zakulacena, u samečka je zašpičatělá.
Rozmnožování: Třením v klasické T- poloze. Samička lepí jikry na sklo akvária, na listy rostlin nebo dekoraci. Mladé se líhnou asi 3.- 4. den.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://naturaqua.frPancéřníček venezuelský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček velkoploutvý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček vlnopruhý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček vlnopruhý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček savanový     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby