Autor:
Vera007
Přidáno:
28/06/2009 v 20:38:50
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4288x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 712x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček pretonský
Latinský název: Corydoras semiaquilus


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Jižní Amerika (Brazílie)
Maximální velikost: 5 - 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 22 °dGH
Agresivita: mírumilovná a klidná ryba
Charakteristika: Obývá pobřežní vody řeky Amazonky na území Brazílie. Poprvé byl popsán S.H. Weitzmanem roku 1964. Doporučuje se chovat je ve skupinkách o minimálně pěti rybách. Ve volné přírodě se živí hlavně červi, korýši, hmyzem a rostlinami. V zajetí je k jejich krmení vhodná veškerá potrava, která padá ke dnu (například vločky...), živá nebo mražená potrava je vhodným zpestřením jídelníčku (ideálně 2x týdně). V akváriu by měl být dostatke úkrytů. Dno musí být z písku nebo oblých kamenů, aby se nezranili. Dožívají se asi 3 - 5 let.
Pohlavní dimorfismus: Samičky bývají o něco větší a plnější v bříšku než samci.
Rozmnožování: Zatím nejsou zprávy o jeho vytření v akváriu, předpokládá se ale, že klade jikry stejně jako jiní pancéřníčci.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.redorbit.com/Pancéřníček pretonský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček poronský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček půlnočný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček Schwartzův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček půlnočný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby