Autor:
Horac
Přidáno:
14/09/2007 v 15:43:42
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9606x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 864x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček pobřežní
Latinský název: Hoplosternum littorale


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: severní část Jižní Ameriky
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 20 - 26°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 23°dGH
Agresivita: mírumilovný (mimo tření)
Charakteristika: Je to jeden z největších pancéřníčků. V přírodě většinou žije blízko břehu v řekách a potocích s málo oksyličenou vodou. Často vyplavává k povrchu, aby nabral ústy vzduch. Kvůli své velikosti není vhodný do malého akvária.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou méně statní a mají silnější ostny na prsních ploutví. Ty jsou také u starších jedinců zahnuté nahoru. Samice jsou robustnější.
Rozmnožování: Samec postaví pěnové hnízdo z bublinek vzduchu a rostlinných zbytků (pod plovoucí rostlinou nebo například polystyrenem vloženým do akvária). Poté co jikry opustí řitní otvor, samička je přidrží řitními ploutvemi samci, aby je mohl oplodnit. Jikry potom uloží do pěnového hnízda, které agresivně chrání.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.archbold-station.orgPancéřníček pobřežní


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček piloun Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Páncéřníček podobný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Trahira malá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Páncéřníček obrněný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby