Autor:
Vera007
Přidáno:
29/06/2009 v 14:14:32
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 3819x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 732x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček pastazenský
Latinský název: Corydoras pastazensis


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Jižní Amerika (Ekvádor)
Maximální velikost: 6 - 7 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 2 - 20 °dGH
Agresivita: mírumilovná klidná ryba
Charakteristika: Poprvé byl popsán S.H. Weitzmanem roku 1963. Je pojmenován podle řeky Pastaza, jejíž pobřežní vody obývá. Ve volné přírodě se živí hlavně červy, korýši, hmyzem a rostlinami. V zajetí je k jejich krmení vhodná veškerá potrava, která padá ke dnu (například vločky...), živá nebo mražená potrava je vhodným zpestřením jídelníčku. Protože jsou aktivní hlavně v noci, doporučuje se krmit je večer. Krmí se poměrně pomalu, většinou k nasycení potřebují alespoň 30 minut. Ideální je chovat je ve skupince o alespoň 3 - 4 jedincích. Dožívají se asi 3 - 5 let. Dno by mělo být z písku nebo drobného zaobleného štěrku. O ostrý štěrk nebo velké kameny se mohou poranit.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou větší a plnější v bříšku.
Rozmnožování: Jikry kladou do rostlin, rodiče se o jikry ani o potomstvo nestarají.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://planetcatfish.comPancéřníček pastazenský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček pardonský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček pernambucký   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček pantanalský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček mnohoskvrnný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby