Autor:
Horac
Přidáno:
31/07/2007 v 11:02:57
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
06/03/2012 v 08:39:32

Zobrazeno: 2998x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 1296x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček panda
Latinský název: Corydoras panda


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: povodí řeky Ucayali v Peru
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 20 - 26°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,2 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 6 - 20° dGH
Agresivita: klidná hejnová rybička
Charakteristika: Tento pancéřníček dostal své jméno podle tmavých skvrn na světlém podkladu, které připomínají zbarvení pandy velké. Sbírají nezkonzumované krmivo, které dopadne na dno, ale měli by dostávat vlastní potravu, která by měla obsahovat živou složku. Na dně akvária musí být buď písek, nebo zaoblené kaménky, aby se o něj rybka neporanila. Doporučuje se chovat je v hejnku minimálně 5 - 6 kusů. Potřebuje volný přístup k hladině, protože má tzv. střevní dýchání. Přestože se nejedná o náročnou rybku, vyžaduje pravidelnou údržbu nádrže a výměnu vody.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou štíhlejší a menší než samice a mají pravidelně vějířovité břišní ploutve, které často používají ke shromažďování jiker během tření. Díky tomu se samice dobře poznají zda jsou březí.
Rozmnožování: Stimulcí ke tření připravených rybiček je ochlazení vody. Ke tření používáme 2 samečky a jednu samičku. Jikry kladou na širokolisté rostliny, nebo na sklo akvária. Vytírají se v delších časových intervalech, z každého tření je asi 20 (u starších samic až 40) jiker. Neoplozené jikry do dvou dnů zbělají, ostatní ztmavnou a dále vyvíjejí. Do sedmi dnů se vylíhnou mláďata, která do dvou dnů stráví žloutkový váček. Jsou citlivá na znečištění vody! Asi po měsíci se mláďatům objeví typické tmavé skvrny. Pohlavní dospělosti dosahují asi po jednou roce.

V inzerátech: Daruji rybicky, pandicek


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.heimrich.dePancéřníček panda

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček ozdobný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček pantanalský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček skvrnitý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček pantanalský     Editovat článek     Přidat fotku


Ahoj je mi 10 let a mam 3 pancernicky a jsou krasne zbarveni a jsou velice legracni jak smejdi po dne velice doporucuji


Je to pravý hejnový sumeček.Celý den jezděj po akvárku spolu a jsou zdáse neůnavní. :-)


měly jsme dvě asi za 1 měsíc jich bylo 7, jsou moc čilé a mírumilovné rybičkySem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby