Autor:
Vera007
Přidáno:
29/06/2009 v 13:56:35
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5348x Hodnocení: 2.93 Hodnoceno: 789x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček oranžovobřichý
Latinský název: Corydoras haraldschultzi


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Jižní Amerika (Brazílie, Bolivie)
Maximální velikost: 6 - 7 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 25 °dGH
Agresivita: mírumilovná a klidná ryba
Charakteristika: Poprvé byl popsán J. Knaackem roku 1962. Bývá často zaměňován s pancéřníčkem Corydoras sterbai. Ten má ale tmavší základní vybarvení, světlejší skvrny a jinou kresbu na hlavě. Ve volné přírodě se živí hlavně červy, korýši, hmyzem a rostlinami. V zajetí je k jejich krmení vhodná veškerá potrava, která padá ke dnu (například vločky...), živá nebo mražená potrava je vhodným zpestřením jídelníčku. Měli by být chováni ve skupinkách o asi šesti jedincích (nejlépe více samečků než samiček) v dostatečně velkém akváriu. V akvádiu by měl být dostatek rostlin a úkrytů, ale také volný prostor pro plavání. Dno by mělo být z písku nebo drobného oblého štěrku, aby se neporanili.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou větší a robustnější.
Rozmnožování: Odchov není příliš náročný, vytírání však probíhá poměrně dlouho, může trvat až tři dny. Jikry kladou v typické T pozici. Samička naklade několik jiker, uchopí je do břišních ploutví a sameček je oplodní. Potom samička jikry přemístí na předem očištěné místo. Většinou jikry lepí na spodní stranu listů rostlin. To se opakuje několikrát za sebou, samička celkem naklade asi 40 jiker, které mají zhruba 2 mm v průměru. Za 4 - 5 dní se líhne potěr (v závislosti na teplotě vody, ideální je asi 24 °C), který se do dvou dnů rozplave. Rodiče jikry nepožírají.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.flippersandfins.net/Pancéřníček oranžovobřichý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - pancéřníček ocasoskvrnný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček oranžovoskvrnný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček třískvrný L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - pancéřníček trpasličí     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby