Autor:
Horac
Přidáno:
03/09/2007 v 16:48:10
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9466x Hodnocení: 2.79 Hodnoceno: 863x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Pancéřníček ocasoskvrnný
Latinský název: Corydoras caudimaculatus


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Brazilíe řeka Guaporé (hlavně horní tok)
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 26°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,2 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 4 - 25°dGH
Agresivita: mírumilovná, někdy samotářská rybka
Charakteristika: Celé tělo včetně hřbetní a ocasní ploutve je poseto tmavohnědými tečkami. Ostatní ploutve jsou bezbarvé a průhledné. Typická je pro něj černá skvrna na kořeni ocasu. Je velmi choulostivý - hlavně na kvalitu vody.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší a má zašpičatělou hřbetní ploutev. Samička je větší a má ploutev zaoblenou.
Rozmnožování: Ideální je, když na jednu samičku připadají 2 - 3 samečci. Před třením samička očistí místo, na které chce naklást jikry. Sameček se k samičce přimkne pomocí vousků. Samička potom vypustí několik jiker do "kapsičky", kterou vytvoří složením břišních ploutví. Oplodněné jikry samička lepí na místo, které vybrala, často ale také třeba na sklo akvária nebo listy. To se opakuje dokud se samička nevyprázdní. Samečci se v oplozování musí střídat - jeden by pravděpodobně všechny nezvládl oplodnit. Rodiče jikry nežerou. Jiker bývá až 200. Z počátku jsou bílé, ale postupem času tmavnou do tmavohněda. Potěr se líhne asi za 6 dnů. Třecí období je v prvních a posledních třech měsících roku.

V inzerátech: corydoras paleatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.israquarium.co.ilPancéřníček ocasoskvrnný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Páncéřníček obrněný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček oranžovobřichý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček argentinský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček  rohatý     Editovat článek     Přidat fotku


Pancéřníčky mám v akvárku ráda, ožužlávají krásně sklo, vcucávají do tlamičky kamínky a pak je vyplivují,...vřele je doporučuju. Když mi není do smíchu, tak mi vždycky zlepší náladu.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby