Autor:
Horac
Přidáno:
23/08/2007 v 11:52:35
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 10099x Hodnocení: 2.78 Hodnoceno: 789x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček nejmenší
Latinský název: Aspidoras pauciradiatus


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: řeka Araguia v Brazílii
Maximální velikost: 2,5 cm
Vhodná teplota: 22 - 25°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,0 - 7,0
Doporučená tvrdost vody: 6 - 12°dGH
Agresivita: bázlivá, někdy až samotářská rybka
Charakteristika: Rod Aspidoras je z venku podobný rodu Corydoras, ale liší se vnitřní stavbou těla - například lebky. Příslušníci rodu Aspidoras bývají menší a více samotářští než rodu Corydoras. Měli by se proto chovat s podobnými rybkami.
Rozmnožování: Rozmnožování je v akváriu velmi obtížné, ale není nemožné. Kladou asi 40 jiker na sklo akvária nebo do měchýřovky jávské. Rodiče mají většinou tendenci jikry požírat.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.scotcat.comPancéřníček nejmenší


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček nazelenalý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček Nijssenův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček pernambucký L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček poronský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby