Autor:
Vera007
Přidáno:
28/06/2009 v 20:17:12
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4364x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 729x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček mnohoskvrnný
Latinský název: Corydoras polystictus


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Jižní Amerika (Brazílie)
Maximální velikost: 3,5 cm
Vhodná teplota: 21 - 27 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 25 °dGH
Agresivita: mírumilovná a klidná rybka
Charakteristika: Obývá pobřežní vody řeky Paraguay na území Brazílie. Poprvé byl popsán C. Tate Reganem roku 1912. Ve volné přírodě se živí hlavně červi, korýši, hmyzem a rostlinami. V zajetí je k jejich krmení vhodná veškerá potrava, která padá ke dnu (například vločky...), živá nebo mražená potrava je vhodným zpestřením jídelníčku. V akváriu mají rádi jeskyně a skrýše v rostlinách. Nezbytný je ale také prostor pro plavání.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou větší a plnější.
Rozmnožování: Vytírají se stejkně jako většina ostatních pancéřníčků. Pár zaujme T pozici, samička klade jikry a sameček je oplozuje. Poté samička jikry odnese k čistému a plochému povrchu (v akváriu většinou sklo) a přilepí je. To se opakuje několikrát.

V inzerátech: corydoras paleatus


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua-fish.netPancéřníček mnohoskvrnný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček mnohopaprsčitý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček modrý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček pastazenský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček tečkovaný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby