Autor:
Carex
Přidáno:
13/03/2008 v 09:47:23
Autor změny:
Kucky
Naposledy změněno:
17/11/2008 v 19:41:15

Zobrazeno: 9610x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 741x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček leopardí
Latinský název: Corydoras trilineatus (Corydoras julii)


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Jižní Amerika (východní Brazílie, Paranaiba,Peru)
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 18 - 26 °C
Potrava: Všežravec, potravu přijímá ze dna
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 °dGH
Agresivita: Mírumilovná rybka
Charakteristika: Čilá hejnová rybka zdržující se u dna. Na dnu by neměly být ostré kameny, aby se rybky neporanily. Chováme ve společenské nádrži vždy ve větším počtu. Poměr pohlaví by měl být přibližně 2 samci na 1 samici. Nemají rády příliš vysokou teplotu.Akvárium by mnělo mýt male kamínky.
Pohlavní dimorfismus: Samička je větší a tlustší. Samička je světlejší a má menší skvrnu na hřbetní ploutvi.Samec je více vybarvený a menší.
Rozmnožování: Odchov je možný. Samičky kladou asi 200 jiker nejčastěji na sklo. Poté je lepší jikry přemístit do jiné nádrže a použít přípravek na ochranu ppřed plísněmi. Plůdek se líhne za 4-5dny.

V inzerátech: ***, parmicka cernopruha


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.scotcat.comPancéřníček leopardí

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček lacerdai Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček malý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček Sychrův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček tukano     Editovat článek     Přidat fotku


Je velmi těžké rozlišit samce od samičky, většinou vypadají tloušťkou stejně já jsem se řídil podle toho zda jak mají bledou a velkou skvrnku na hřbetní ploutvy ( nemusí být ani menší ovšem u samic je vybledlejsí ). :-)


Vděčné a dlouhodobé rybky, třou se mi pravidelně. S tím přesunutím jiker je to pravda, sám je nechávám v akvárku a většinou je sežerou buď ostatní ryby a nebo chytí plíseň. Jakmile měním vodu pancéřníčci se do 2 dnů začnou třít.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby