Autor:
Vera007
Přidáno:
29/06/2009 v 07:16:52
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5562x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 877x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Pancéřníček guaporský
Latinský název: Corydoras guapore


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Jižní Amerika (Brazílie)
Maximální velikost: samečci 4 cm, samičky 5 cm
Vhodná teplota: 21 - 27 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 21 °dGH
Agresivita: klidná a mírumilovná ryba
Charakteristika: Vyskytuje se v pobřežních vodách řeky Guapore v Brazílii, podle které se také jmenuje. Poprvé byl popsán J. Knaackem roku 1961. V zajetí je k jejich krmení vhodná veškerá potrava, která padá ke dnu (například vločky...), živá nebo mražená potrava je vhodným zpestřením jídelníčku. Ideální je je chovat ve skupině o asi šesti rybách v akváriu s dostatkem úkrytů a dnem z písku nebo oblého štěrku, aby se neporanili. Dobré je taky, když je v akváriu proud vody. Není příliš jednoduchý na chov, je také těžko k sehnání a stojí poměrně hodně peněz, ale patří k jednomu z nejkrásnějších druhů Corydoras. Corydoras guapore je také jedním z nejaktivnějších pancéřníčků.
Pohlavní dimorfismus: Samičky bývají o něco větší a plnější v bříšku než samci.
Rozmnožování: Zatím nejsou zprávy o jeho vytření v akváriu. Předpokládá se, že probíhá stejně jako u jiných druhů Corydoras a že by tření mohly vyvolat změny teploty vody. Pak by nakladli jikry na sklo nebo na rostliny.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.scotcat.comPancéřníček guaporský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček Grafův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček harcovník   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček Gosseův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček třískvrný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby