Autor:
Horac
Přidáno:
25/08/2007 v 17:07:12
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 11247x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 1055x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček brazilský
Latinský název: Callichthys callichthys


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 20 - 26°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,0 - 8,0
Doporučená tvrdost vody: 6 - 30°dGH
Agresivita: hejnová ryba
Charakteristika: Při vyplavání na hladinu mohou polykat vzduch, který potom dostávají do krevního oběhu v zadní části střeva. Proto mohou žít i ve vodách s nízkým obsahem kyslíku. V akváriu má rád plovoucí rostliny (kvůli tření) a nesnáší ostrá dno, protože v něm občas ryje.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají tlustší ostny prsních ploutví (věkem se ohýbají dozadu). Samičky jsou statnější.
Rozmnožování: Samec postaví pěnové hnízdo z bublinek vzduchu a rostlinných zbytků (pod plovoucí rostlinou nebo například polystyrenem vloženým do akvária). Poté co jikry opustí řitní otvor, samička je přidrží řitními ploutvemi samci, aby je mohl oplodnit. Jikry potom uloží do pěnového hnízda, které agresivně chrání.

V inzerátech: cichlidy


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.zoo-logics.comPancéřníček brazilský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček bolívijský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček Britskiho   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Úzkotlamka labyrintová (Hlavostojka labyrintová) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Callochromis macrops     Editovat článek     Přidat fotku


Ahoj žadam o povolení si okopírovat nějaký članky jen pro mou potřebu :-)Abych si to mohl přidát na moje stranky :-) kde uvedu odkud jsem to kopíroval. http://miloschovhlodavcuditrich.webnode.cz/ :-) Děkuju za odpověd muj meil: MilosDitrich@seznam.cz miloszoo@seznam.czSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby