Autor:
Carex
Přidáno:
13/03/2008 v 12:18:23
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
17/02/2009 v 15:21:45

Zobrazeno: 6657x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 808x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček Axelrodův
Latinský název: Corydoras axelrodi


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Jižní Amerika -Kolumbie
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 24 °C
Potrava: Všežravec, potravu přijímá ze dna
Doporučené PH: 6,8 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: středně tvrdá voda kolem 10 °dGH
Agresivita: Mírumilovná rybka
Charakteristika: Čilá hejnová rybka žijící u dna. Nemá žádné zvláštní nároky. Nesnáší pouze silné osvětlení, a to jak umělé, tak i přírodní. Chováme vždy ve větším počtu ve společenské nádrži s měkkým dnem. Zbarvení je světle hnědé se sytě černými podélnými pruhy. Pod středním pásem jsou zlatě zbarvené šupiny, které se proti světlu kovově lesknou.
Pohlavní dimorfismus: Samička je menší a štíhlejší.
Rozmnožování: Odchov je možný. Pro úspěšné vytření je třeba několik samečků na jednu samici. Pro stimulaci tření vyměníme část vody v nádrži a snížíme teplotu. Samice klade asi 150 jiker, plůdek se líhne za 4 dny.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.jjphoto.dkPancéřníček Axelrodův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček atabaponský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček Baderův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček ekvádorský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček Baderův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby