Autor:
Vera007
Přidáno:
28/06/2009 v 20:03:36
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4811x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 751x
1 2 3 4 5

Český název: Pancéřníček atabaponský
Latinský název: Corydoras osteocarus


Čeleď:Sumci - Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Jižní Amerika (Venezuela)
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 21 - 25 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 2 - 25 °dGH
Agresivita: mírumilovná rybka
Charakteristika: Před tím, než byl tento pancéřníček vědcem J.E. Böhlkem roku 1951 popsán a pojmenován, říkalo se mu C60 (toto označení přidělovali němečtí chovatelé všem nepopsaným druhům Corydoras). Ve volné přírodě se živí hlavně červi, korýši, hmyzem a rostlinami. V akváriu mají rádi převislé skály i vysoké a plovoucí rostliny. Ideálním substrátem je písek, ale dno z oblého štěrku je dostačujicí.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou větší a plnější. Samečci jsou štíhlejší a mají špičatější konce párových ploutví než samičky.
Rozmnožování: Kladou asi 300 jiker, které pak lepí na rostliny. Rodiče se dále o jikry nestarají. Plůdek se líhne za 3 - 4 dny.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.planetcatfish.comPancéřníček atabaponský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček asuncionský (Pancéřníček Ellisové) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pancéřníček Axelrodův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček ozdobný L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček skvrnitý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby