Autor:
Horac
Přidáno:
28/10/2007 v 19:29:50
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 12622x Hodnocení: 2.79 Hodnoceno: 916x
1 2 3 4 5

Český název: Panak černopruhý (Krunýřovec černopruhý)
Latinský název: Panaque nigrolineatus


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: Kolumbie, Venezuela, Peru, Brazílie
Maximální velikost: v zajetí 30 cm, v přírodě až 60
Vhodná teplota: 22 - 26°C
Potrava: rostlinožravý
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 18°dGH
Charakteristika: Existuje mnoho barevných forem (možná jiné druhy, ale zatím nebyly prozkoumány). Kvůli jejich rozměrům je potřeba velké akvárium, mají rádi proudíví vodu. Ta by měla být prokysličená, perfektně čisté a nesmí obsahovat dusičnany (jsou na ně citliví). Významnou složkou jeho potravy je dřevo, proto by v akváriu neměl chybět kořen (dřevo může dočasně nahradit jeho veškerou stravu). Jemnolisté a ostatní málo odolné rostliny poškodí (zkonzumuje). Dospělí samci mohou bojovat a napadat se ostny na žaberním mezivíčku. Rybky menší než 8 cm špatně snášejí aklimatizaci.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají mnohem delší ostny na žaberním mezivíčku než samice.
Rozmnožování: Chybí informace o rozmnožování (i v přírodě). Někteří akvaristé tvrdí, že v akváriu nejsou schopni dosáhnout pohlavní zralosti.

V inzerátech: Koupím tetry


Panak černopruhý (Krunýřovec černopruhý)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Panak běloskvrnný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Panak modrooký (Krunýřovec Suttonův)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec klaun L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec L027     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby