Autor:
Killer
Přidáno:
14/05/2008 v 23:35:46
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
30/03/2012 v 12:36:33

Zobrazeno: 9687x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 812x
1 2 3 4 5

Český název: Pakrunýřnice amazonská
Latinský název: Pseudorinelepis genibarbis


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: Brazílie
Maximální velikost: 40 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 2 - 15 °dGH
Agresivita: mírumilovná ryba
Charakteristika: V české republice už se dá sehnat. Vzhledem ke své velikosti vyžaduje velkou nádrž. Ideální je dobře osázené akvárium s kořenem. Také skalky a veliké kameny jsou dobré pro tuto rybu.Tělo je hnědé až černé s menšími tečkami. Na okraji hřbetní, řitní a ocasní ploutve je barva oranžová. Ta je i na tvářích (nemusí být vždy, záleží na původu ryby). Tento druh se barevně přizpůsobuje svému prostředí. Nejkrásněji jeho barvy vyniknou na tmavším dně.Obecně je zbarvení těchto ryb velmi variabilní.Má-li dostatek prostoru a možnost se ukrýt, jedná se o mírumilovnou rybu, kterou lze chovat s jinými rybami ve společenské nádrži.Lze chovat samostatně i ve skupince. Ideální je 1 samec a dvě samice, jinak dle velikosti akvária.Obíva dolní část nádrže. Pro dobré trávení potřebuje v akváriu umístit kořen.Rostliny cíleně neničí, ale vzhledem k jeho velikosti je třeba vybírat spíše odolnější druhy. Vodu je třeba udržovat v čistotě a pravidelně odstraňovat zbytky potravy. Není nutné vzduchování. Může se nadechnout atmosférického kyslíku, ale tento druh tak činí jen sporadicky, k přežití to nepotřebuje. Je schopen přijímat potravu i z hladiny, kdy plave zády dolů.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví není jednoduché určit, obecně uváděná informace, že samci mají oranžové tváře, je nespolehlivá. Nejlépe je pohlaví určit podle urogenitální papily.
Rozmnožování: V akváriích prozatím není známo.

V inzerátech: Skalara


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.net/Pakrunýřnice amazonská


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pakeříčkovec dvoupásý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Palorikárie ekvádorská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Střevlička východní L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rájovec ostroocasý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby