Autor:
Salonka
Přidáno:
15/02/2009 v 01:13:03
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 2870x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 598x
1 2 3 4 5

Český název: Ostronos černohlavý
Latinský název: Tripterygium nasus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Tripterygiidae (Tříploutvovcovití)
Původ: Středozemní moře
Maximální velikost: 30cm - 4m
Potrava: Masožravec, kořýši
Agresivita: Teritoriální v době tření
Charakteristika: Jde o tříploutvou rybu. Jeho normální zbarvění je hnědavé, zelenavé a šedé. Ale jeho barva se mění v době tření, kdy se samec zbarvuje do nádherné červené barvy. V přírode je masožravý a živý se výhradně drobnými kořýši, kteří žijí v hustém porostu rostlin. Ve vodě má trhavý až skákavý pohyb. Teritorium obvykle hájí 2 - 3 letí samci.
Rozmnožování: Tře se od května do července v mělké vodě. Samec se nespokojí s jednou samicí. O plůdek pečuje samec, někdy nejen o svoje potomství, ale i o výsledek tření většího počtů mladších samců. Plůdek se vylíhne za 14 dní. Krmí se planktonem, když pak odroste, sestoupí ke dnu.

V inzerátech: Koupím tetry
Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Ostnatec ryšavý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Ostroun obecný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Tříploutvec Delaisův L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Delfín skákavý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby