Autor:
Speedtt
Přidáno:
19/04/2008 v 15:05:04
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
07/01/2009 v 20:01:40

Zobrazeno: 8996x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 842x
1 2 3 4 5

Český název: Ostnáč červený
Latinský název: Dario dario


Čeleď:Nandidae (Ostnáčovití)
Původ: Jižní Asie
Maximální velikost: 1,5 cm
Vhodná teplota: 24 - 27 °C
Potrava: masožravec (živé i mražené nitěnky, dafnie...)
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 6 - 15 °dGH
Agresivita: klidná, hejnová ryba
Charakteristika: Tato ryba není vhodná pro začínající akvaristy. Potřebuje hustě osázenou nádrž s množstvím úkrytů. Plave ve střední a dolní části nádrže. V mládi plavou v hejnu,v dospělosti jsou samci vůči sobě mírně teritoriální. Délka života je přibližně dva roky. Potřebují větší akvárium, aby si samci nepřekáželi.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je celkově barevnější, ale až v dospělosti.
Rozmnožování: Chov je poměrne obtížný,ale při odpovídajícím chovu v druhovém akváriu se daří bez zásahu chovatele. Pro tření potřebují jemnolisté rostliny, do kterých samička naklade jikry a samec je následně oplodní. Někdy může dojít k tomu, že samec po oplodnění jiker uhyne.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akvaryumforum.comOstnáč červený


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Ostnáč barmský (Ostnáček barmský) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Ostnáč Dario hysginon   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Danio sp.019 L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ostnáč Dario hysginon     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby