Autor:
Drachirus
Přidáno:
16/02/2009 v 16:54:40
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
01/04/2009 v 14:17:56

Zobrazeno: 5816x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 754x
1 2 3 4 5

Český název: Ostnáč Africký
Latinský název: Polycentropsis abbreviata


Čeleď:Nandidae (Ostnáčovití)
Původ: Afrika
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 26 - 30 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6.0 - 6.5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 10 °dGH
Agresivita: dravá, agresivní ryba i vůči jedincům svého druhu
Charakteristika: Rypák má značně protáhlý a zašpičatělý. Zbarvení je velmi proměnlivé.Má vysoké, silné sploštěné tělo, které je pokryté velkými šupinami. Při plavání se podobá na osten, se svými vzpřímenými ploutvemi. Přes den se ukrývá v tmavých úkrytech, aktivní je nejvíc večer, kdy vychází na lov. V akváriu ho chováme ve společnosti větších ryb, nebo samostatně. Vyžaduje velkou nádrž s rostlinami a vhodnými úkryty z kamenů.
Rozmnožování: Před třením staví samec velké pěnové hnízdo pod plovoucími listy rostlin a samice do něj ukládá až 100 jiker. Pohlavně dospívá už v prním roce života, kolem velikosti 6-6,5 cm.Samec pečuje o potomstvo.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.seriouslyfish.com/Ostnáč Africký


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Ompok dvouskvrnný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Ostnáč barmský (Ostnáček barmský)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - živorodka duhová L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ostnáč Schomburgkův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby