Autor:
Vera007
Přidáno:
04/07/2009 v 08:53:38
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5656x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 799x
1 2 3 4 5

Český název: Ompok dvouskvrnný
Latinský název: Ompok bimaculatus


Čeleď:Sumci - Siluridae (Sumcovití)
Původ: Asie (od Afgánistánu po Čínu, Thajsko, Borneo)
Maximální velikost: 45 cm
Vhodná teplota: 20 - 26 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 4 - 28 °C
Agresivita: mírumilovná ryba, malé rybky ale považuje za potravu
Charakteristika: Obývá jak sladké, tak brakické řeky s mírným až středním proudem. tyto řeky jsou většinou poměrně mělké (kolem dvou metrů a méně) a velice bahnité. Kvůli své velikosti vyžaduje pro chov velké akvárium. Měl by se chovat jen s jedinci stejného druhu nebo s velkými rybami (malé rybky může požírat). V přírodě se živí rostlinami, zeleninou, menšími rybami, korýši a měkkýši. V zajetí přijmají vločky i mražené krmení.
Pohlavní dimorfismus: Samečci bývají štíhlejší a také mývají vroubkování na zadní části břišních ploutví.
Rozmnožování: Zatím nejsou záznamy o vytření Ompoka bimaculatus v akváriu (pravděpodobně proto, že je poměrně málo dovážen). V Indii je při chovu k vytírání povzbuzují hormonovými injekcemi.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.planetcatfish.comOmpok dvouskvrnný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okounovec nilský (Tilapie nilská) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Ostnáč Africký   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Odontostilbe pequira L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hadohlavec amurský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby