Autor:
Speedtt
Přidáno:
10/05/2008 v 20:24:16
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
27/03/2012 v 02:48:41

Zobrazeno: 8589x Hodnocení: 2.75 Hodnoceno: 799x
1 2 3 4 5

Český název: Okouník sklovitý
Latinský název: Chanda ranga


Čeleď:Ambassidae (Okouníčkovití)
Původ: Thajsko, Indie, Barma
Maximální velikost: 8 - 12 cm
Vhodná teplota: 20 - 27 °C
Potrava: živá i mrazená potrava (nitěnky, larvy komárů...)
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 20 °dGH
Agresivita: mírumilovná, hejnová ryba
Charakteristika: Ideální ryba do zarostlé nádrže s mírními rybami. Má neobvyklé průsvitné tělo. Hřbetní a anální ploutev je u samců modře lemovaná. Doporučuje se chovat v hejnu o alespoň pěti kusech. Je to opravdu nádherná ryba, která je schopná snést dokonce i mírně slanou vodu.Pochází z braktických vod.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou barevnější a mají modrý okraj hřbetní a řitní ploutve.
Rozmnožování: Samice klade na rostliny až 150 jiker. Potěr se líhne do 24 hodin a rozplave se do čtyř dní. Odchov plůdku je mimořádně náročný.Do vytíračky cca 20 litrů umístíme pár. K vyvolání tření je možné zvýšit teplotu, vyměnit vodu a zajistit, aby do nádrže svítilo ranní slunce. Jikry kladou na rostliny (150-200). Rodiče si jiker ani potěru nevšímají. rozplave. Přijímá drobnou živou potravu - je nutné zajistit krmení několikrát denně a to i v noci, jemně vzduchovat. Potěr vyžaduje čistou vodu.

V inzerátech: okouník sklovitý


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.plantedtank.netOkouník sklovitý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okouník paprskoploutvý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okouník wolffův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra velkošupinná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Okounek skelný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby