Autor:
Rukavec
Přidáno:
04/02/2009 v 19:46:10
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
09/04/2009 v 07:32:08

Zobrazeno: 8152x Hodnocení: 2.79 Hodnoceno: 777x
1 2 3 4 5

Český název: Okouníček sklovitý (Okouník sklovitý)
Latinský název: Pseudambassis ranga


Čeleď:Nandidae (Ostnáčovití)
Původ: Asie, přes Indii a Myanmar do Thajska
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 25 - 26 °C
Potrava: živá
Doporučené PH: 7,5 - 8,0
Agresivita: dost neklidná
Charakteristika: Je to plachá a hejnovitá ryba,která potřebuje za společníky také klidné rybky, aby se potlačila její plachost. Jsou viditelné vnitřní orgány. Tělo je jantarové až zelené. Žijí v brakické vodě. Jsou vcelku čilé. Chov je poměrně snadný. Dává přednost chovu v hejnu. V akváriu je to rybka obývající střední část. Nádrž by měla být hodné osázená rostlinami a kořeny.
Pohlavní dimorfismus: Samec má špičatější plynový měchýř a modré okraje ploutví. Sameček má namodralou hřbetní a řitní ploutev. Pohlavní rozdíly nejsou dobře rozeznatelné.
Rozmnožování: Tření se může vyvolat zvýšením teploty. Samice mezi rostliny naklade až 150 jiker. Za den se vylíhnou a další den se rozplavou.

V inzerátech: koupim


Tato fotografie pochází ze stránek http://wikipedia.orgOkouníček sklovitý (Okouník sklovitý)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okounek trpasličí Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okouník paprskoploutvý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec trnitý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovec prstencový     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby