Autor:
Carex
Přidáno:
08/03/2008 v 11:35:41
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
05/02/2009 v 21:41:58

Zobrazeno: 8842x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 895x
1 2 3 4 5

Český název: Okounek trpasličí
Latinský název: Elassoma evergladei


Čeleď:Centrarchidae (Okounkovití)
Původ: Severní Amerika
Maximální velikost: 3,5 cm
Vhodná teplota: 15 - 25°C, chladnější voda je vhodnější
Potrava: Perloočky, buchanky, larvy žábronožek, řasy, suché krmivo
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 12°dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba
Charakteristika: Tyto rybky je nejlepší chovat samostatně v malém akváriu. Ke spokojenému a komletnému životu stačí již nádržka objemu 6 l. Voda může být měkká i tvrdá. Hlavně kyselá. Vzduchování není vůbec potřebné. Nepotřebují ani ohřívání vody - jsou chladnomilné. Okounky trpasličí jsou málo pohyblivé, proto jejich potřebu kyslíka stačí zabezpečit rostlinný porost.Jsou to plaché rybky, takže v nádrži by měly být úkryty z kamenů a hustý porost. Samečci si hájí teritorium, kam se snaží přilákat samičku.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je žlutohnědý s tmavými skvrnami. Samička je světlehnědá s plnějším bříškem, narůžovělé barvy.
Rozmnožování: Odchov je možný. Jikry ulpívají na rostlinách, potěr se jíhne za 60 hodin, rybky se rozplavávají za další 3 dny. Pokud jsou rodiče dobře krmení, jiker si příliš nevšímají.

V inzerátech: koupim flowerhorn, Okounek trpasličí


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.nativefish.orgOkounek trpasličí


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okounek terčovýII. Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okouníček sklovitý (Okouník sklovitý)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička osmipruhá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Paúhoř elektrický     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby