Autor:
Yirka
Přidáno:
07/09/2008 v 07:23:13
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
12/02/2009 v 10:33:25

Zobrazeno: 8057x Hodnocení: 2.79 Hodnoceno: 977x
1 2 3 4 5

Český název: Okounek terčový
Latinský název: Enneacanthus chaetodon


Čeleď:Centrarchidae (Okounkovití)
Původ: USA
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 4 - 20 °C
Potrava: Masožravá ryba
Doporučené PH: 7
Doporučená tvrdost vody: 20 °dGH
Agresivita: Mírumilovná rybka
Charakteristika: Hejnová rybka přijímající pouze živou potravu. Vyžaduje dobře osázené akvárium s jemným pískem a dřevem. Velmi náročná na čistotu a okysličenost vody. Jeho vysoké, oválné, ze stran zploštělé tělo je šedožluté až okrové barvy s bělavým bříškem. Na bocích je černohnědě příčně pruhováno. Okounek je vhodný i do zahradního jezírka, víc mu vyhovuje studená voda.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví se rozlišuje těžko. Jenom v období vytírání se dá rozlišit. Sameček je špinavě žlutý a příčné pruhy slábnou nebo docela mizí. Samička své zbarvení v době vytírání zintenzivní. V chladné vodě okounci dospívají v druhém roce života.
Rozmnožování: Sameček vyhrabe třecí jamku do níž samička klade jikry.Sameček se stará o hnízdo i plůdek.

V inzerátech: koupim


Tato fotografie pochází ze stránek http://animal-world.com/Okounek terčový


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okounek skelný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okounek terčovýII.   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Jehla malá (Jehla Ansorgova) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - okounek diamantový     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby