Autor:
Carex
Přidáno:
08/03/2008 v 11:24:33
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
12/02/2009 v 10:39:56

Zobrazeno: 7400x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 900x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Okounek paví
Latinský název: Centrarchus macropterus


Čeleď:Centrarchidae (Okounkovití)
Původ: Severní Amerika
Maximální velikost: 20 cm, v akváriu menší
Vhodná teplota: 15 - 25°C
Potrava: nitěnky, perloočky, buchanky, larvy komárů a pakomárů, žížaly. Umělé krmivo nepřijímá.
Doporučené PH: 5,5 - 7,0
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15° dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba
Charakteristika: Tělo šedozelené barvy se při dopadu slunečního světla leskne modravě stříbřitě. Břicho je nažloutle bílé. Plachá mírumilovná rybka žijící ve středních vrstvách vody. V nádrži by měly být úkryty z kamenů a kořenů a dostatek místa pro plavání. Chováme se středně velkými klidnými studenovodními rybami.
Pohlavní dimorfismus: Řitní ploutev samečka je černá, u samičky je bíle orámovaná. Plynový měchýř samce je protažený, u samice zaoblený. Samička je vyšší, v břišku plnější.
Rozmnožování: Odchov je možný. Ryby jsou sexuálně zralé v 1 roce. Tření probíhá při teplotě 16-2O°C. Samice klade velké množství jiker a samec staví hnízdo a do rozplavání plůdku je hlídá.

V inzerátech: koupím xenotoca eiseni, paví oka, Koupím


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.nativefish.orgOkounek paví


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okounek olivový Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okounek pstruhový   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Razborka galaxy L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kanic modroskrvnný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby