Autor:
Kristýna
Přidáno:
15/09/2008 v 16:16:23
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
11/04/2009 v 09:48:48

Zobrazeno: 8019x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 911x
1 2 3 4 5

Český název: Okatec stříbřitý
Latinský název: Monodactylus argenteus


Čeleď:Monodactylidae (Okatcovití)
Původ: Jihovýchodní Asie
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 25 - 28 °C
Potrava: všežravec, kvalitní vločková potrava
Doporučené PH: 7,2 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 14 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Tato ryba je podobná skaláře. Je možné ji nasadit do mořského i sladkovodního akvária. Je lepší je chovat v hejnu. Potřebuje vyšší nádrž díky stavbě těla. Tělo stříbrné se žlutými pásy na bříšních ploutvích. Potřebuje prokysličenou a hlavně čistou vodu se silnějším prouděním. Rostliny ano, ale jen ty jež vydrží ve slané vodě. Ničí jemnolisté rostliny. Tělo je stříbrné s oranžovými ploutvemi. Přes oko a hřbetní ploutev se táhnou tmavé pruhy. Dospělí jedinci potřebují tvrdou vodu s přídavkem 1 - 2 čajových lžiček mořské soli na 5 litrů vody. Typ nádrže spíše druhový. Obývá všechny části nádrže.
Pohlavní dimorfismus: Těžko rozpoznatelné. Nepatrné.
Rozmnožování: V akváriu zatím néní znám případ rozmnožení.a způsob rozmnožování je zatím neznámý.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akwarium.gdynia.plOkatec stříbřitý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Odontostilbe pequira Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Okoun říční   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ostnáč stříbřitý (Okatec stříbřitý) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rypoun skvrnitý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby