Autor:
Vera007
Přidáno:
05/07/2009 v 21:35:51
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6517x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 833x
1 2 3 4 5

Český název: Nožovka tenkonosá
Latinský název: Apteronotus leptorhynchus


Čeleď:Apteronotidae (Nožovkovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 27 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Charakteristika: V přírodě preferuje rychle proudící vody, proto by i v akváriu měl být vodní proud. Sdružují se do malých skupinek. Jsou aktivní hlavně v noci. Mají elektrický orgán, jehož výboji se mohou doruozumívat s jedinci svého druhu do vzdálenosti 10 metrů. Výboje a jejich frekvence jsou důležitou součástí namlouvacího rituálu a páření. Pohlavně dospívají přibližně ve věku jednoho roku.
Rozmnožování: Nejsou zprávy o rozmnožení v akváriu.

V inzerátech: , ozonizator hailea h 300


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.elacuario.orgNožovka tenkonosá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Nožovka ocasoskvrnná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Odontostilbe pequira   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Nožovka Eschmeyerova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Arapaima velká     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby