Autor:
Speedtt
Přidáno:
11/05/2008 v 10:41:39
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
21/06/2009 v 19:42:30

Zobrazeno: 4447x Hodnocení: 1.43 Hodnoceno: 7x
1 2 3 4 5

Český název: Notorpis červenomodrý (Jelčík červenavý, Střevlice pestrá)
Latinský název: Notropis lutrensis


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Amerika
Maximální velikost: 9 cm
Vhodná teplota: 15 - 25 °C
Potrava: všežravec (nejvíce živé krmivo a jako doplněk vločkové krmivo, ....)
Doporučené PH: 7 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 10 - 25 °dGH
Agresivita: mírumilovná ryba
Charakteristika: Tato ryba se má chovat v hejnu o alespoň čtyřech kusech. Je opravdu nenáročná a velice přizpůsobivá. Pochází z jezer, takže nemá ráda rychle proudící vodu. Potřebuje hodně volného prostoru pro plavání. Vyžaduje dobře prokysličenou vodu. Barva těla je purpurová až modrá. Hlava a ploutve jsou červené. Tělo štíhlé.
Pohlavní dimorfismus: Samice jsou plnější v bříšku, samci jsou mnohem barevnější. Samci v době tření mají na hlave kolem rypce bílou třecí vyrážku.
Rozmnožování: Množí se později na jaře. Samice klade okolo 500 jiker volně do vody nad písečné dno. Rodiče je třeba odlovit, jelikož by jikry sežraly. Jikry se líhnou do pěti dní.

V inzerátech: Akvarijní rostliny, Černý písek


Tato fotografie pochází ze stránek http://nas.er.usgs.govNotorpis červenomodrý (Jelčík červenavý, Střevlice pestrá)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Nocomis drobnohlavý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Notropis atherinoides   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Střevlice dlouhopruhá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hlavačka Odontamblyopus rubicundus     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby