Autor:
Jirkajirka
Přidáno:
24/04/2008 v 08:39:02
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 12268x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 1012x
1 2 3 4 5

Český název: Neritina zebra
Latinský název: Neritina natalensis


Čeleď:Neritidae (Zubovcovití)
Původ: Jížní Afrika
Maximální velikost: do 3 cm
Vhodná teplota: 20 - 28 °C
Potrava: řasy
Doporučené PH: 5 - 10
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Oblíbený šnek, krásná kresba ulity, živí se převážně řasou. Dýchá pomocí žáber, na rozdíl od ampulárky - nemá dýchací chobot. Zajímavé je že k odpočinku se vrací pokaždé na stejné místo. Neritinka muže utéct z akvária, je potřeba akvárium dobře zakrýt, jinak ji můžeme najít i mimo akvárium. Pozor ulita Neritinky je poměrně těžká, při pádu na dno akvária hrozí nebezpečí poškození ulity.
Pohlavní dimorfismus: Oddělené pohlaví.
Rozmnožování: Neritinka žije v řekách jižní Afriky, kde také dochází k páření a kladení vajíček. Larva, jejíž velikost cca 1 mm, se po vylíhnutí dostává s proudem vody do moře. Až po ukončení jejího vývoje - přeměna na šneka, se vrací zpět do vodního toku. Během života putuje neustále proti proudu.

V inzerátech: Šnek - neritina


Tato fotografie pochází ze stránek http://kahouane.free.fr/Neritina zebra

Více fotek najdete ve fotogalerii tohoto živočicha


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Neritina turrita Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Oblovka albopicta   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Krevetka Neocaridina zhangjiajiensis (Bílá perla) L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Neritina turrita     Editovat článek     Přidat fotku


pokud by mel nekdo nejake navic, mel bych zajem. dekuji :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby