Autor:
Dadka21
Přidáno:
06/09/2008 v 17:26:24
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
24/03/2012 v 18:45:24

Zobrazeno: 15172x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 921x
1 2 3 4 5

Český název: Neonka diamantová
Latinský název: Paracheirodon sp.n.


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 3-5cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: Všežravec- preferuje živou, vločková, rostlinná
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 2-12 °dGH
Agresivita: Mírumilovná hejnová ryba
Charakteristika: Nejkrásnější je na této rybce duhový lesk na okrajích šupin. Ploutve dospělých rybiček jsou modravé s bílými okraji. Hřbetní plutev dospělého samečka je srpovitě zahnutá. Vrchní oblouk oka je svítivěcervený. Je to velmi čilý plavec, vyžaduje dostatek prostoru, nádrž se doporučuje nejméně 60cm dlouhá o objemu 60 litrů. Nádrž by měla být hustě zarostlá rostlinkami a o přiměřeném osvětlení, při kterém vynikne její zbarvení. Jedná se o hejnovou rybku, chovat minimálně 8-10 ks. Má ráda polostín.
Pohlavní dimorfismus: Samice je robustnější, samec naopak štíhlejší.
Rozmnožování: Vytírají se hromadně. Na výtěr je připravte kvalitní živou-mraženou potravou.Snižte teplotu na hranici 20°, voda by měla být s PH kolem 6,5. Vytírací nádrž zastínit, tření probíhá za svítání. Z jednoho tření je kolem 150 jiker, které se líhnou asi za den. Po vylíhnutí zvýšit teplotu na 23-24°C. Pro úspěšný odchov je důležitá volba potravy pro potěr.


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.netNeonka diamantová

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Neonka červená Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Neonka modrá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Neonka modrá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rasbora skleněná     Editovat článek     Přidat fotku


mám dotaz já jsem tuto rybku měl v hejnu dokuď mě všechny neumřeli a před tím než zahinuli tak měli bílí flek který měl kulatý tvar a byl blíž k hlavě a asi na jedné třetině těla a vůbec neragovali nanic vše jim bylo jedno a sotva plavali a druhý den byli na hladině nevíte čim by to mohlo být?


Nádherná rybička stejně jako Neonka Červená.Tyto dvě jsou moje nejoblíbenější ze všech akvarijních rybek. :-) :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby