Autor:
Salonka
Přidáno:
13/01/2009 v 22:28:58
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
26/03/2012 v 20:07:55

Zobrazeno: 5706x Hodnocení: 3.05 Hodnoceno: 821x
1 2 3 4 5

Český název: Narval Monodon monoceros
Latinský název: Monodon monoceros


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Monodontidae (Narvalovití)
Původ: Arktické pobřežní vody
Maximální velikost: 5,5 m
Potrava: Sépie a menší ryby
Charakteristika: Drží se plovoucího ledu. Celý jejich hřbet je pokryt tmavými skvrnami. U hlavy je jich nejvíce. Potápějí se i do hloubky 400 metrů a dokáži pod hladinou zůstat i po dobu 30 minut.Narvalové jsou obvykle ve skupinách asi 10 až 100 ks velryb, které lze vídat plavat jen v arktických vodách. Narwhals can move extremely quickly. Narvalové obvykle plavou pomalu, ale pokud jsou pronásledovanými, mohou se pohybovat velmi rychle. Někdy plavou v malých rodinných skupinách.Narvalové používají své kly na množství věcí. Narval je dospělý po 5 -8 letech, ale dožívají se až 25 let.Narvalové žijí v drsném podnebí, proto je velmi těžké pro vědce studovat jejich život.
Rozmnožování: Doba březosti je 15 - 16 měsíců a mláďatá se rodí po celý rok.

V inzerátech: DARUJE NĚKDO


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.static.diary.ruNarval Monodon monoceros


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Muréna vlnkovaná Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Netopýrník dlouhoploutvý (Netopýrník skvrnoocasý)   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Trnonoš japonský (Trnonouš japonský) L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Mugil pyskatý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby