Autor:
Dadka21
Přidáno:
12/09/2008 v 21:54:07
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 10034x Hodnocení: 3.06 Hodnoceno: 879x
1 2 3 4 5

Český název: Muréna nosatá
Latinský název: Rhinomuraena quaesita


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Muraenidae (Murénovití)
Původ: Dutiny v útesech okolo Filipín a v jihovýchodní Asii
Maximální velikost: 120 cm
Potrava: objemná živá
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Tento druh má velmi dlouhé z boků stlačené tělo. Oproti jiným robustnějším zástupcům čeledě je o hodně štíhlejší. Velmi dekorativní zbarvení je třpitivě modré s ostrě žlutými ploutvemi. Čelisti jsou dlouhé a úzke, žluté nozdry mají lístkovitý tvar. Jsou plaché a vyžadují hodně úkrytů. Někdy je přizpůsobování na novou potravu problematické. Je možné chovat je i ve skupině. Jsou to ryby jen pro zkušené akvaristy.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou žluté a mláďata jsou černé.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.mattonimages.skMuréna nosatá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Muréna jeskynní (Muréna síťkovaná) Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Muréna příčnopruhá (Muréna mnohopásá)   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Ostenec arabský L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Ropušnice vláknitá (Ropušnice fialová)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby