Autor:
Salonka
Přidáno:
11/02/2009 v 10:22:59
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 3846x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 670x
1 2 3 4 5

Český název: Mřenkovec mřenkovitý
Latinský název: Amphilius platychir


Čeleď:Sumci - Amphiliidae
Původ: Afrika - Sierra Leone, Senegal, Tanzanie, Gambie
Maximální velikost: 16 cm
Vhodná teplota: 20 - 23 °C
Potrava: Masožravec
Doporučené PH: 6,7
Doporučená tvrdost vody: 8 - 20 °dGH
Agresivita: Mírumilovná, ale dravá
Charakteristika: Jedná se o velice aktivní rybku, proto není vhodná do nádrže s plachými a bojácnými druhy ryb. Malé ryby považuje za kořist a tak se k nim i chová. Nejlépe se snáší s dostatečné velkými rybami. Mřenkovec je neošupený sumec podobný mřence, který ve volné přírodě žije mezi kameny a balvany v rychle proudících potocích hor. V akvaristice je chován poměrně zřídka kdy. V nádrži, která by měla být dostatečné velká, musí být množství úkrytů a skrýši ve formě velkých kamenů, píščité nebo štěrkové dno, tmavý podklad a dostatečné proudění vody. Je citlivý na dusíkaté látky.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví obtížně zjistitelné.
Rozmnožování: Jikry klade na spodní stranu listů, ale v akváriích je odchov vzácností.


Tato fotografie pochází ze stránek http://planetcatfish.comMřenkovec mřenkovitý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Mřenkovec krátkoocasý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Mřenkovec utajený   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kaproun obecný L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlida pastelová     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby